Арсенал победи Челси с 1:0 в мач от 15-ия кръг

...

Арсенал си върна лидерството във Висшата лига с успех на Стамфорд Бридж

Арсенал победи Челси с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Габриел Магаляеш бе създател на победното попадение.

Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на всички бойци на кралството, изгубили живота си, защитавайки своята татковина.

През първата част " артилеристите " се задоволиха с контрола над играта, само че " сините " насочиха единствения прецизен удар.

След паузата натискът на гостите се отплати. Габриел Магаляеш засече центриране от корнер, с цел да открие резултата. Бразилецът е футболистът с най-вече попадения, пристигнали след корнер, откогато се причисли във Висшата лига.

Арсенал си върна първото място в класирането, като измести Манчестър Сити от върха. " Топчиите " имат 34 точки, с две повече от " жителите ". Челси заема 7-ата позиция в подреждането с 21 пункта.