Арсенал измъкна драматична победа с 4:3 срещу новака Лутън в

...

Арсенал се измъкна срещу Лутън с гол в 97-ата минута

Арсенал измъкна трагична победа с 4:3 против новака Лутън в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. " Топчиите " бяха покрай разочароващ хикс, само че Деклан Райс вкара победния гол в 97-та минута на мача.

Лондончани поведоха в 20-ата минута Камински не съумя да почисти добра топката и я прати в тъч. Габриел Жезус извърши бързо страничното мятане и откри Букайо Сака. Англичанинът влезе в наказателното поле и подаде към Габриел Мартинели, който изпревари Теден Менги и прати топката в долния ляв ъгъл - 0:1.

Арсенал загуби задатъка си пет минути по-късно. Габриел Ошо надскочи Габриел Жезус след центриране от корнер и прати неспасяемо с глава топката във вратата на Давид Рая. В 40-ата минута Букайо Сака поде самостоятелна акция отдясно, оправя се с Амари Бел и изпраща удар, който Камински съумява да избие, а по-късно Иса Каборе почисти в ъгъла.

Пет минути по-късно Арсенал още веднъж поведе. Бен Уайт направи двойно със Сака отдясно и центрира в наказателното поле, където Габриел Жезус с глава не остави шансове на Томас Камински - 1:2. Четири минути след подновяването на къщата домашните още веднъж изравниха. Илайджа Адебайо надскочи Деклан Райс и Давид Рая в наказателното поле след центриране от корнер и заби страховит гол с глава за 2:2.

В 57-ата минута Лутън направи цялостен поврат. " Шапкарите " построиха страхотна офанзива, стартирана от Рос Баркли. Халфът пада към Андрос Таунзенд пред наказателното поле, а ветеранът се връща към Баркли отляво. Последното нахлуване в наказателното поле и със мощен удар осъществяване за 3:2.

Преднината на домашните обаче не престават три минути. Габриел Жезус се пребори с Менги за една дълга топката в наказателното поле и подаде към Кай Хавертц, който се измъкна от Ошо и от няколко метра преодоля Камински за 3:3.

В седмата минута на добавеното време на втората част Арсенал стигна до надвит гол. " Топчиите " разиграха топката пред наказателното поле. Йодегор подаде към Зинченко отляво. Украинецът центрира, а Деклан Райс се извиси и с глава насочи към долния ляв ъгъл за 3:4.

Успехът бе четвърти следващ за лондончани, които събраха 36 точки и се откъснаха на пет пред втория Ливърпул, който по-късно през днешния ден гостува на различен дилетант в елита - Шефилд Юнайтед. Поражението остави Лутън на 17-о място в класирането с 9 точки, единствено на две над зоната на изпадащите./БГНЕС

Източник: bgnes.bg