Арсенал допусна нова грешна стъпка в битката за титлата във

...

Арсенал профука дузпа и два гола аванс в лондонското дерби с Уест Хем

Арсенал позволи нова неверна стъпка в борбата за купата във Висшата лига. " Топчиите " приключиха наедно 2:2 при гостуването си на Уест Хем в лондонско дерби от 31-ия кръг на Премиърлийг. " Артилеристите " още веднъж имаха задатък от два гола, само че не съумяха да го задържат сходно на предходната седмица против Ливърпул. Нещо повече, Букайо Сака не съумя да осъществя и от бялата точка в 50-ата минута.

Още в 7-ата минута Габриел Жезус даде задатък на гостите, а три по-късно Мартин Йодегор удвои. В 33-ата минута Саид Бенрама върна един гол от углавен удар, а в 54-ата минута Джаред Боуен оформи крайното 2:2.

Така Арсенал събра 74 точки и има четири задатък, само че и мач повече от втория Манчестър Сити. Уест Хем е 15-и с 31 точки.

Първата по-интересна обстановка беше в 5-ата минута. Тогава Саид Бенрама насочи удар от границата на наказателното поле, който срещна ръката на Роб Холдинг. Домакините желаеха углавен удар, само че ръката на бранителя беше прибрана до тялото.

В 7-ата минута " топчиите " поведоха. Възпитаниците на Микел Артета проведоха многоходова офанзива, при която Букайо Сака пусна към Бен Уайт отдясно. Защитникът центрира паралелно по земя за оставения непокрит на далечната греда Габриел Жезус, който не сбърка - 0:1.

В 10-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Топката стигна до Мартинели отляво. Бразилецът видя непокрития в наказателното поле Мартин Йодегор, който засече центрирането на бразилеца за 0:2.

В 32-ата минута Деклан Райс лиши топката от Томас Партей, като останаха подозрения за игра с ръка. Халфът откри Лукас Пакета в наказателното поле, който беше препънат от Габриел Магаляеш. Главният рефер уточни бялата точка, а ВАР удостовери решението му. Зад топката застана Саид Бенрама, който прати вратаря в противоположния ъгъл и понижи - 1:2.

Четири минути по-късно Цуфал центрира в наказателното поле от директен свободен удар. Михаил Антонио засече с глава, само че Аарън Рамсдейл мазета в корнер. Малко по-късно Пакета шутира от далечна отдалеченост, само че прати топката над вратата. В продължението на първата част се получи безредие в наказателното поле на гостите след центриране на Джаред Боуен. Курт Зума се оказа най-съобразителен и насочи удар, само че не откри очертанията на вратата.

В 50-ата минута на мача Мартинели насочи удар след центриране от корнер, а топката срещна ръката на Антонио. Съдията незабавно уточни бялата точка. Зад топката застана Букайо Сака, чийто удар мина около дясната греда.

В 54-ата минута " чуковете " изравниха. Защитата на Арсенал не съумя да почисти добре мятане на тъч в наказателното поле. Тило Кеерер върна топката към Джаред Боуен, който от придвижване от десетина метра вкара за 2:2.

В 70-ата минута " артилеристите " проведоха рискова контраофанзива. Сака напредна с топката, само че вместо да потърси подаване към Тросар или Йодегор, насочи удар, който не затрудни Лукаш Фабиански. В 82-ата минута Уест Хем можеше да направи цялостен поврат. Бенрама получи отляво и центрира на далечната греда, където Антонио насочи удар с глава, само че топката срещна страничния дирек.

В добавеното време на мача Холдинг насочи удар с глава, само че не затрудни вратаря на гостите, който улови.

Уест Хем - Арсенал 2:2

0:1 Габриел Жезус (7)

0:2 Мартин Йодегор (10)

1:2 Саид Бенрама (33-дузпа)

2:2 Джаред Боуен (54)

Уест Хем: Фабиански, Цуфал, Зума, Кеерер, Кресуел, Райс, Сучек, Боуен, Бенрама, Пакета, Антонио

Арсенал: Рамсдейл, Уайт, Холдинг, Габриел, Тиърни, Джака, Партей, Йодегор, Сака, Мартинели, Жезус