Арда обърна и победи Локомотив (Пловдив) с респектиращото 5:1 в

...

Арда съсипа Локомотив и се изкачи до деветото място

Арда обърна и победи Локомотив (Пловдив) с респектиращото 5:1 в дуел от 24-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион " Арена Арда ".

Кърджалии позволиха попадение още при започване на срещата, откакто Парвиз Умарбаев (2`) съумя да преодолее някогашния пазач на " черно-белите " Мартин Луков. След това домакините дръпнаха след бързи голове на Александър Георгиев (25`), Тонислав Йорданов (29`) и Петко Ганев (33`). През втората част Иван Тилев (66`) също попадна измежду голмайсторите за Арда, Светослав Ковачев (90`) оформи крайния резултат. Като за похлупак на всичко, локомотивци останаха с човек по-малко на терена, откакто Райън Бидунга получи червен картон.

Така кърджалии се изкачват до деветото място с 28 точки. Локомотив (Пловдив) пък е седми с 31, като остава на 2 зад Левски и Славия.
 Арда - Локомотив (Пловдив): 5:1 (Развой на срещата по минути) онлайн
Арда - Локомотив (Пловдив): 5:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят стартира по съвършен метод за " черно-белите ", откакто Парвиз Умарбаев се разписа още във втората минута. След недоразумение сред Алекс Петков и Петко Ганев, топката стигна до халфа, който се оказа самичък против Мартин Луков. Умарбаев трансферира някогашния пазач на " смърфовете " и прати топката във вратата.

Бивш национал по джудо влиза в треньорския щаб на Локо (Пд)

Ще дава отговор за физическата подготовка на " смърфовете "

Това не стресна домакините и те стигнаха до изравнително попадение в 22-ата минута. Светослав Ковачев преодоля съперник и шутира, само че ударът му бе отразен от Лукас Рейдър. Александър Георгиев се оказа на вярното място в вярното време и при добавката изравни.

Играчите на Арда стигнаха до обрата в 29-ата минута, с помощта на Тонислав Йорданов. Отлична контра на домакините приключи с центриране на Георгиев към нападателя, който с глава насочи топката във вратата - 2:1.
 Луков: Избрах Арда пред 2-3 предложения от чужбина

" Предпочетох да изчакам за нещо по-добро "

В 33-ата минута Петко Ганев също се разписа. Топката стигна до бранителя след безредие в наказателното поле при центриране от ъглов удар. От непосредствена непосредственост, бранителят опъна мрежата на Лукас Рейдър. Така първото полувреме приключи без повече голове.

В 57-ата минута локомотивци останаха с човек по-малко на терена, откакто Райън Бидунга получи червен картон.

В 66-ата минута Иван Тилев направи резултата 4:1. Александър Георгиев стреля мощно от дребен ъгъл, Рейдър не се намеси добре и Светослав Ковачев лиши топката. Той я подаде към Иван Тилев, който бе оставен самичък на празна врата.

В края на мача Светослав Ковачев също влезе в лист на голмайсторите. Георги Атанасов центрира хубаво към футболиста, който овладя и от непосредствена непосредственост преодоля Лукас Рейдър.