Арда Кърджали победи Локомотив София с 1:0 в първия мач

...

Лъчезар Котев донесе минимален успех на Арда над Локомотив София

Арда Кърджали победи Локомотив София с 1:0 в първия мач от 5-ия кръг на Първа лига. Лъчезар Котев бе създател на победното попадение.

На трибуните на стадион " Арена Арда " в Кърджали бе новият ръководител на Съдийската комисия на Български футболен съюз Давид Фернандес Борбалан.

Първият прецизен удар в дуела пристигна още във втората минута. Радослав Цонев стреля към вратата на " железничарите ", само че Александър Любенов избави.

Домакинският напън на кърджалии се отплати в 21-ата минута. Лъчезар Котев стреля по земя отвън наказателното поле и откри резултата.

През второто полувреме столичани по този начин и не съумяха да насочат прецизен удар, с който най-малко да се опитат да избегнат провалянето. Лука Иванов бе изпъден в 85-ата минута. Той получи втори жълт картон за влизане с шпагат в краката на резервата Джалал Хусейнов.

Арда Кърджали заема 5-ото място в класирането с актив от 7 точки. Локомотив София се намира на 8-ата позиция с 6 пункта.