Антъни Генов загуби финала на двойки на турнира по тенис

...

Антъни Генов загуби финала на двойки на турнир по тенис в Испания

Антъни Генов загуби финала на двойки на шампионата по тенис на клей в испанския град Беникарло с награден фонд 25 хиляди $.

Генов и Икер Урибаренс Рамирес (Испания) отстъпиха в разногласието за купата пред Кени Дьо Шепе (Франция) и Вилиус Гаубас (Литва) с 6:7(2), 6:3, 8:10 за 97 минути.

В първия сет българинът и испанецът позволиха ранен пробив, след което взеха подаването на противниците си за 5:5. В последвалия тайбрек Дьо Шепе и Гаубас поведоха с 6:1 и завоюваха със 7:2. Във втората част Генов и Рамирес преобладаваха, а в края направиха серия от три следващи гейма и изравниха. В шампионския тайбрек те позволиха пасив от 2:5, само че съумяха да стигнат до 6:6. Французинът и литовецът дадоха отговор с три следващи точки, след което Генов и Рамирес избавиха три мачбола. Дьо Шепе и Гаубас обаче съумяха да затворят мача при четвъртата си опция.