Ансамбълът по художествена гимнастика спечели втори медал от световното първенство

...

Ансамбълът по художествена гимнастика взе сребро в съчетанието с пет топки

Ансамбълът по художествена гимнастика завоюва втори орден от международното състезание в Азербайджан. След бронзовото отличие в многобоя възпитаничките на Весела Димитрова завоюваха сребро в съчетанието на пет топки.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова получиха оценка 29.350 точки (20.700 за компликация и 8.750 за осъществяване с наказване от една десета). Те бяха изпреварени от петицата на Япония.

Оценката на Япония беше 29.550 с 20.900 за компликация. Русия остана на трето място с 28.150.

По-късно е финалът на три обръча и два чифта бухалки.

Източник: dnevnik.bg