Ангола е първият четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските

...

Ангола не се затрудни с Намибия и е първият четвъртфиналист на КАН

Ангола е първият четвъртфиналист в шампионата за Купата на африканските народи. " Черните антилопи " реализираха безапелационна победа против Намибия 3:0, след два гола на Желсон Дала и попадение на Мабулулу.

В 17-ата минута Намибия сътвори добра офанзива. Бетуел Музеу стреля от границата на пеналтерията, само че Неблу се намеси.

Само минути по-късно вратарят на Ангола бе изпъден, откакто игра с ръка отвън наказателното поле.

В 22-ата минута Дион Хото извърши директен свободен удар, само че аварийният вратар на " черните антилопи " Антонио Синьори съумя да избави.

16 минути по-късно Ангола поведе с гол на Желсон Дала.

В 40-ата минута и Намибия остана с човек по-малко, откакто Лубени Хауконго получи втори жълт картон.

Две минути по-късно " черните антилопи " означиха второ попадение. Фреди извърши статично състояние, а Дала прати топката в мрежата с глава.

Четири минути след началото на втората част Намибия можеше да върне интригата в срещата, само че изстрелът на Питър Шалулиле мина над напречната греда.

В 66-ата минута се стигна до трети гол. Този път Дала влезе в ролята на помощник. Той откри Мабулулу, който насочи удар от границата на пеналтерията.

До края на дуела Ангола затвори срещата и не разреши на Намибия да стигне до почетно попадение.

На четвъртфиналите Ангола ще се изправи против спечелилия от дуела сред Нигерия и Камерун.
 Ангола - Мавритания 3:2 в мач от шампионата за Купата на Африканските народи