Английският шампион Челси спечели 11-ата си победа за сезона във

...

"Челси" се изравни с "Юнайтед" след лесен успех, "Бърнли" изскочи четвърти

Английският първенец " Челси " завоюва 11-ата си победа за сезона във Висшата лига и се изравни с втория " Манчестър юнайтед ". Лондончани се постановиха с 3:1 при гостуването си на " Хъдърсфийлд ".

Воденият от Антонио Конте тим поведе в 23-ата минута с гола на Бакайоко и по-късно нямаше никаква опозиция. Другите попадения означиха Вилиан и Педро.
" Челси " е трети с 35 точки, като изостава с 11 от лидера " Манчестър сити ". " Гражданите " гостуват на предпоследния " Суонзи " в сряда.

" Бърнли " продължи с положителните си резултати и след 1:0 против " Стоук " излезе четвърти с 31 точки. Ашли Барнс вкара победния гол в 89-ата минута.
" Челси " поведе в средата на първото полувреме. Вилиан изведе вляво в наказателното поле Бакайоко и той технично преодоля вратаря, след което топката се удари в бранител на противника. Две минути преди почивката Алонсо центрира от ляво и Вилиан от близко засече за 2:0.
В последните секунди на първата част Педро пропусна добра опция да усили преднината на " Челси ". Испанецът вкара третия гол при започване на второто полувреме. Тогава Вилиан овладя в наказателното поле и върна към Педро, който стреля тъкмо в левия ъгъл.

" Хъдърсфийлд " вкара почетен гол в последните секунди на добавеното време. След центриране от ляво Лоран Депоатр с глава понижи.
Източник: dnevnik.bg