Ангината, която се смята за есенно-зимна болест променя характера си

...
Ангината, която се смята за есенно-зимна болест променя характера си
Коментари Харесай

Ангината ни застига и през лятото

Ангината, която се счита за есенно-зимна болест трансформира характера си и все по-често се демонстрира и през горещите летни месеци, припомнят експертите. Причините са доста - най-много свързани с жаждата за ледени питиета, внезапните разлики в температурата вътре и на открито, както и излагането на студения въздух от климатика.

Aнгината или острият тонзилит е заболяване на целия организъм с локална демонстрация по сливиците. Появата и честотата на по този начин наречените " бели налепи " през другите сезони зависи от епидемиологичната конюнктура, само че през последните години внезапните климатични промени променят и протичането на доста болести, в това число и на ангините.
-->
" Най-честите аргументи за поява й през летните месеци е обвързвана с нуждата ни от приемане на доста течности, които постоянно бързаме да изпием и не се съобразяваме с каква температура са те. Заради жегите излагането ни на студения въздух от климатика е още по-агресивно, в сравнение с напролет, а всичко това води до по-улеснен метод да простудим организма си и съответното инфектиране да засегне най-слабото ни място.

При огромен % от хората това едва място са точно сливиците ", разяснява доктор Иван Йорданов , шеф на отделението по УНГ болести в УМБАЛ " Софиямед ".

Специалистът добавя, че най- характерният признак на ангината е мощната болежка при преглъщане, нарасналата температура до 38 градуса, общата изнемощялост и подуването на шията. Често пациентите изпитват и болежка към ушите. Ако след втория ден от появяването на признаците е налице неспособност от преглъщане на личната слюнка или отварянето на устата е извънредно затруднено, това е сигнал, че е настъпило затруднение, като поява на цирей в гърлото и се постанова лекуване по неотложност. Според доктор Йорданов при прекарани седем гнойни ангини за една година, 10 такива в две поредни години или девет в последните три години хроничното инфектиране е налице и сливиците би трябвало да се отстранен.

" В болница " Софиямед " отстраняването на сливиците се прави с най-модерните и безкръвни способи, което обезпечава обезпечено бързо възобновяване и оптимален комфорт за пациентите, изключително при децата. Масово публикувана техника е класическата -с стоманени принадлежности и примки. Тази техника би трябвало да се владее от всеки оператор. В актуалната УНГ процедура и в отделението, което управлявам правим премахването на сливиците по анемичен и атравматичен способ благодарение на лазер, каутер или коблатор, които обезпечават по-малко болежка на пациента след интервенцията, както и доста по-кратък болничен престой ", акцентира доктор Йорданов.

Той обръща внимание, че при децата изборът на способ за премахване на сливиците е извънредно значим, с цел да се подсигурява по-бързото им възобновяване. Индикациите за премахването на сливиците при тях е същото като при възрастните и родителите не би трябвало да отсрочват интервенцията поради боязън.

" Важно е родителите да знаят, че чрез методът който използваме възстановителният интервал е неведнъж скъсен. Интервенцията се прави посредством обща упойка, а цялостното възобновяване е от 7 до 10 дни ".

От “Софиямед ” припомнят, че  острите хронични инфекции зачестяват и през летния сезон, а на територията на ДКЦ “Софиямед ” действа съвещателен УНГ кабинет, които работи с изключение на през делничните дни и в събота и неделя от 9:00 до 13:00ч. В него експертите преглеждат както възрастни, по този начин и деца.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР