Андрей Рубльов се класира за полуфиналите на турнира на червени

...

Руснак изхвърли Рафа Надал от Мастърса в Монте Карло

Андрей Рубльов се класира за полуфиналите на шампионата на червени кортове от сериите " Мастърс " в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро.

Поставеният под номер 6 руснак отстрани 11-кратния първенец и трети в схемата Рафаел Надал (Испания) с 6:2, 4:6, 6:2 по-късно повече от два часа и половина игра.

Рубльов пропиля ранен пробив задатък, само че въпреки всичко взе първия сет със серия от четири следващи гейма.

Руснакът дръпна с 2:0 и във втората част, само че след 4:2 той загуби четири поредни гейма и Надал изравни резултата.

Това не пречупи Рубльов, който още веднъж откри равнището си и дръпна с 5:1 в третия сет, което се оказа решаващо.

Така за място на финала той ще срещне норвежеца Каспер Рууд, който по-рано през днешния ден детронира защитаващия купата си Фабио Фонини (Италия) с 6:4, 6:3.
Източник: fakti.bg