Андрей Гълъбинов не успя да помогне на Специя да спечели

...

Гълъбинов сменен при равенство на Специя, Цонев на пейката за Лече

Андрей Гълъбинов не съумя да помогне на Специя да завоюва семейството си на Фоджа от 13-ия кръг на Серия " Б ". Българският нападател стартира като титуляр, само че беше заменен на почивката от Емануел Гиаси, а мачът завърши без голове. В последните 25 минути гостите, които са в зоната на изпадащите, играха в понижен състав поради червен картон на Кристиан Аниели, само че удържаха нулевото тъждество. В друга среща нощес Лече надделя с 2:0 Кремонезе и излезе на трето място в класирането. Бившият халф на Левски Радослав цонев още веднъж не влезе в игра за южняците. Попаденията вкараха Филипо Фалко и Андреа Ла Мантиа. Един от любимците за промоция - Пескара, стигна единствено до 1:1 вкъщи против Асколи. Гастон Бругман даде преднина на " делфините ", само че Матео Ардемани изравни за Асколи. Начело в Серия " Б " е Палермо на Ивайло Чочев с 25 точки, следван от Пескара - 23 и Лече 22. Специя е на 9-о място със 17 точки. Серия Б 13 кръг, неделя 5 ноември  Емполи 1:1краен резулат  Специя