Андерсън преодоля втория кръг на Световното по дартсГари Андерсън започна

...

Андерсън преодоля втория кръг на Световното по дартс

Гари Андерсън стартира сполучливо актуалната си акция на Световното състезание по дартс в Лондон. Двукратният международен първенец победи с 3:1 сета дебютанта Кевин Бърнес. Шотландецът се любува на превъзходен сезон досега, откакто завоюва дебютните си трофеи на Юкей Оупън, Мачплей и Шампионската лига, а триумфът му над Менсур Сульович в Блекпул го направи едвам третия състезател в историята на дартса, който печели „ Тройната корона “ – Мачплей, Премиър лигата и Световното състезание.

Успехът над северноирландеца на старта на тазгодишното издание на Световното обаче не пристигна леко за по-именития Андерсън. Бърнес реализира безапелационна победа по-рано в първи кръг над Пол Никълсън с 3:0 сета и загатна, че няма да бъде спаринг сътрудник на шотландеца. 47-годишният играч завоюва оспорван първи сет, само че северноирландският дебютант изравни резултата след 16-дартов брейк в четвъртия лег на втория сет, макар чекаут от 130 в предходния лег.

Андерсън бе очевидно раздразнителен от протичащото се на окито, само че в последна сметка се събра и след шест следващи лега и седем 180-точкови серии приключи сполучливо дуела. В идващия кръг негов противник ще бъде спечелилият от мача сред Майкъл Бърнард и Джърмейн Уатимена.

В останалите дуели от вечерта Крис Доби победи с 3:0 руснака Борис Колцов, Тед Еветс реализира същия резултат над Саймън Стивънсън, Дани Ноперт се наложи с 3:0 над Ройдън Лам, а Джейми Люис записа трагичен триумф с 3:2 над Коди Харис. Двукратният международен първенец и номер 1 в света Майкъл ван Гервен открива акцията си за трета корона против Алън Таберн, който надделя с 3:2 Реймънд Смит в първи кръг. /БГНЕС
Източник: bgnes.com