Андалуският Бетис записа четвъртата си победа в Ла Лига, след

...

Зелено-бял триумф! Бетис узурпира Валенсия с фамозен гол

Андалуският Бетис записа четвъртата си победа в Ла Лига, откакто в 14-ия кръг съкруши Валенсия като хазаин с 2:1. По този метод отборът от „ Бенито Виямарин” се изкачи до 14-ото място и към този момент има 16 точки, до момента в който „ лос че” се срина до 10-ата позиция и е с 20 пункта.

Максимилиано Гомес откри резултата в 32-ата минута, откакто бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и с кинжален удар с десния крайник направи 1:0.

В 37-ата минута Алберто Морено проби отляво и пусна за Хоакин, който с хубав удар изравни резултата и зарадва всички по трибуните.

В самия завършек на срещата халфът на Бетис Серхи Каналес извърши свръхестествен директен свободен удар и благодарение на гредата матира Яспер Силесен и остави трите точки в Севиля. В идващия кръг Бетис ще гостува на Майорка, до момента в който Валенсия приема Виляреал.