Александър Зверев спечели титлата на тенис турнира в Акапулко. Германецът

...

Зверев триумфира в Акапулко след втора победа над Циципас

Александър Зверев завоюва купата на тенис шампионата в Акапулко. Германецът от съветски генезис победи на финала Стефанос Циципас с 6:4, 7:6(3).

Мачът беше извънредно оспорван, като двете млади звезди зарадваха публиката с тенис на високо равнище.

Въпреки че изоставаше с 0:3 при започване на мача, Зверев съумя да се съвземе и да обърне резултата в своя изгода. Във втория сет двамата тенисисти си размениха по един пробив в края и вкараха частта в тайбрек. Бъдещият първенец сподели по-здрави нерви и даде на Циципас единствено 3 точки.

Снимка: Reuters

Това беше втора победа в 7 мача за Зверев против този противник. Той завоюва купата в Акапулко в четвъртото си присъединяване в шампионата, като през 2019 година стигна до край, само че загуби от Ник Кирьос.