Александър Кожухаров вкара и трите гола за 3:2 над Мексико

...

Хеттрик донесе победен старт на България на хокейното световно

Александър Кожухаров вкара и трите гола, а България победи Мексико с 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) в първия си мач на международното състезание по хокей на лед за мъже до 20 години.

Турнирът в Дивизия III (група " А " ) е в Зимния замък в столицата.

Кожухаров се разписа един път във втората третина и на два пъти в третата, като последното му попадение падна единствено 121 секунди преди финалната сирена и с него бе завършена успеха на българския отбор.

Преди това Мексико поведе единствено 3:10 минути игра посредством Валенсия, само че Кожухаров изравни за 1:1 малко преди края на втората част.

Отново той изведе селекцията на старши треньора Дерек Айзлер напред в 13-ата минута на последната третина, само че Мендес бе прецизен за Мексико за 2:2 малко по-късно.

Две минути преди края героят на мача оформи хеттрика си.

Следващият дуел на националите е във вторник, още веднъж в 20:00 часа в Зимния замък против Израел, който по-рано в понеделник победи Нова Зеландия с 8:6.

В другия мач Турция завоюва с 4:3 против Киргизстан.
Източник: dnesplus.bg