Ал Насър се наложи над Ал Фейха с 3:1 като

...

Роналдо с асистенция при успех на своя Ал Насър

Ал Насър се наложи над Ал Фейха с 3:1 като посетител в мач от 11-ия кръг в саудитската професионална лига. Андерсон Талиска се разписа на два пъти за Ал Насър, а Отавио вкара един гол. Единственото попадение за Ал Фейха бе дело на Хюсеин Ал Шуаиш.

След този триумф Ал Насър събра актив от 25 точки и заема 2-о място във краткотрайното класиране, до момента в който Ал Фейха остава на 8-а позиция с 14 пункта.

Двубоят стартира в ниско темпото, а през първото полувреме не стигна до огромни рискове пред вратите на двата тима, като Владимир Стойкович и Науаф Ал Акиди нямаха доста работа за извършване.

Ал Насър натисна на старта на второто полувреме. В 50-ата минута Андерсон Талиска комбинира с Кристиано Роналдо, след което още веднъж получи топката и стреля, с цел да открие резултата.

Алекс Телес направи пробив и даде топката на чиста голова позиция с паралелен на голлинията пас за Талиска, който я чукна във вратата в 61-ата минута, с цел да удвои преднината на своя отбор.

Четири минути по-късно обаче Ал Фейха върна интригата, откакто Абделхамид Сабири центрира от директен свободен удар в наказателното поле на Ал Насър, където Хюсеин Ал Шуаиш засече с глава и възвърне паритета.

Ал Насър постави завършек на разногласието в 74-ата минута, когато Абдулмаджид Ал Сулайхим откри крилото Отавио, чийто удар от границата на наказателното поле попадна в мрежата.

В другия мач, който се изигра по същото време Аба Клуб се наложи над Ал Шабаб с 2:1.
Източник: novsport.com