Академик Пловдив записа нова победа в предсезонната си подготовка. На

...

Академик продължава без грешка в контролите

Академик Пловдив записа нова победа в предсезонната си подготовка. На собствен терен в зала „ Сила “ отборът надделя новака в елита Миньор 2015 с 89:75 в контролна среща.
Прочетете още
Още в средата на първата част домакините натрупаха двуцифрена разлика, а след 10 минути игра водеха с 26:17. Баскетболистите на Георги Младенов заличиха огромна част от пасива си през втория интервал, само че след мощен завършек на полувремето, Академик дръпна с 50:36 на почивката.

След паузата гостите имаха леко преимущество и понижиха за 60:68 преди заключителната четвърт, само че до края противникът им поддържаше удобна разлика и не изпусна водачеството си нито един път в мача.

Отборът на Йордан Янков показва доста по-точен мерник от съперника си, като също така означи общо 14 тройки в дуела против едвам 2.

Джейлън Минет бе над всички за триумфа с 31 точки (8 тройки). Джъстин Маккол има 24, с 13 е Мартин Маринов, Томислав Минков се регистрира с 12 и 11 битки, Кръстомир Михов е с 10 битки.

За Миньор 2015 Данило Аранитович вкара 17 точки, Чек Кебе наниза 13, с 12 е Лъчезар Тошков, 11 има Александър Милов, с 10 е Изикиъл Ричардс.
Източник: trafficnews.bg