Академик Пловдив се наложи над Берое със 113:83 (28:14, 33:23,

...

Академик Пловдив разби Берое

Академик Пловдив се наложи над Берое със 113:83 (28:14, 33:23, 29:24, 23:22) като посетител в Стара Загора в мач от 27-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе втори следващ и общо десети за пловдивчани от началото на сезона, а Берое удължи отрицателната си серия с 19-о проваляне от 27 изиграни дуела.

Гостите започнаха по-стабилно срещата и бързо натрупаха преднина. В края на първата част те водеха с 28:14, а до почивката продължиха да превъзхождат Берое и задатъкът им след 20 минути игра беше 24 точки – 61:37.

След паузата тимът на Академик задържа самодейността и преди заключителната четвърт резултатът бе 90:61. В началото на последните 10 минути пловдивчани усилиха разликата до 32 точки. Пет минути преди края с прецизен изстрел от далечна отдалеченост Кръстомир Михов осъществя за преднина от 100:73 за гостите. Те имаха предимство в битката под коша (44-31) и при асистенциите (38-16), а също така означиха 18 тройки от 48 опита.

Томислав Минков бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки, 6 битки и 6 асистенции. Филип Хенри се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 19 точки и 10 битки, а Джъстин Маккол се включи с 15 точки, 7 битки и 5 асистенции. Джералд Лидел пропусна мача.

За Берое Седариан Рейнс приключи с 25 точки и 7 битки. Николай Титков означи 20 точки, 4 битки и 5 асистенции, играещият старши треньор Дарин Иванов се регистрира с 13 точки, 4 битки и 6 асистенции, а Николай Николов не взе присъединяване в дуела.

В идващия кръг от НБЛ на 4 април Академик Пловдив ще гостува на Левски, до момента в който на 6 април Берое ще посрещне отбора на Ямбол.