Академик Бултекс 99 спечели Купа Пловдив и защити трофея си

...

Академик Бултекс 99 грабна Купа Пловдив

Академик Бултекс 99 завоюва Купа Пловдив и отбрани трофея си от предходната година от приятелския баскетболен шампионат в зала СИЛА. На финала домакините победиха в трагичен мач Спартак Плевен със 79:76 (13:21, 22:20, 12:9, 16:13, 16:13)след продължение. Така пловдивският отбор зарадва своя старши треньор Дарко Костич, който през днешния ден чества своя 40-и рожден ден. Това бе шеста победа от 6 мача в предсезонните контроли за Академик Бултекс 99.

Гостите от Плевен започнаха по-добре и взеха задатък от 8 точки след първата четвърт. До средата на втората студентите изравниха, само че в края плевенчани още веднъж се откъснаха и се отдръпнаха на почивката с 6 точки преднина.

През втората част срещата вървеше равностойно, като Академик Бултекс 99 още веднъж застигна противниците си. В самия завършек на мача Спартак поведе с точка, а в последната офанзива Дайшон Найт бе фаулиран 2 секунди преди края. Американецът вкара единствено един път от линията за наказателни удари и мачът влезе в продължение.

В него Младен Виткович, който стана МВП на шампионата, избухна с две тройки, панер и два точни наказателни удара, с цел да даде превес на домакините. До края срещата още веднъж бе доста оспорвана, само че Дайшон Найт вкара решителен панер в края и по този начин оказа помощ за крайната победа.

Питър Олисемека бе най-полезен за спечелилите с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 битки. Младен Виткович добави 15 точки и 9 битки, Васил Бачев и Дайшон Найт вкараха по 12 точки. За Спартак трима души записаха по 16 точки – Тодор Тодоров, Николай Маринов и Светослав Острев, който добави и 11 битки за дабъл-дабъл.

Третото място в шампионата завоюва Академик Сф, който разгроми сръбския КК Беовук със 108:74. Цветомир Чернокожев завърши с 24 точки и 11 битки. 18 точки добави Андрей Иванов, а 17 точки и 12 битки записва Николай Михайлов.