Адрияно Дженев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира

...

Адрияно Дженев отпадна на сингъл, но продължава на четвъртфиналите на двойки на тенис турнира в Монастир

Адрияно Дженев се класира за четвъртфиналите на двойки на шампионата по тенис за мъже на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $.

Дженев в тандем с италианеца Масимо Джунта победиха на старта Алесандро Белифемине и Омар Бриджа от Италия с 6:3, 6:2. Срещата продължи 61 минути.

Българинът и Джунта реализираха пробив за преднина от 4:2 в първия сет и го завоюваха при 6:3. Във втората част те натрупаха задатък от 3:1 и нямаха проблеми да приключат мача при 6:2.

В конкуренцията на сингъл по-рано през днешния ден Адрияно Дженев претърпя проваляне в първия кръг точно от колегата си на двойки Масимо Джунта с 2:6, 1:6 за час и 19 минути игра.

Дженев стартира неприятно мача и изостана с 0:4, което докара до загубата на първия сет с 2:6. Ситуацията се повтори и във втората част, когато Джунта завоюва три поредни гейма за преднина от 3:0 и затвори мача при 6:1.