Адрияно Дженев достигна до третия кръг на Australian Open при

...

Адрияно Дженев с втора победа на Australian Open

Адрияно Дженев доближи до третия кръг на Australian Open при юношите. 17-годишният българин записа втората си победа в Мелбърн след 7-5, 7-6(6) над сърбина Зоран Лудоски след близо 2 часа на корта.

В първия сет Дженев на три пъти успяваше да изравни след пробив пасив. Той стабилизира играта на сервис във значимите моменти като в последните си два сервис гейма даде единствено една точка на противника. Още при 5-4 българинът имаше сетбол, който не можа да осъществя, само че резервира централизация и осъществя общо четвъртата си опция два гейма по-късно.

Във втората част и двамата печелеха по-лесно подаванията си, с цел да се стигне до тайбрек. В него минипробив по този начин и нямаше до 7-6, когато Дженев стигна до първия мачбол. В този миг Лудоски не устоя на напрежението и дуелът приключи с точка за българина.

В трети кръг 15-ият в схемата ще срещне спечелилия от мача сред №3 Александър Блокс (Белгия) и Атакан Карахан (Турция).

За страдание завърши присъединяване на Елизара Янева, която загуби с 1-6, 5-7 от Хаю Киношита. Японката, която е №711 в международната класация при дамите, завоюва елементарно първия сет, само че във втория въобще не бе по този начин. При 5-4 Янева имаше сетбол на сервис на съперничката си, само че бекхендът ѝ по правата излезе с малко в навън. В последна сметка след осем равенства Киношита взе подаването си, а незабавно по-късно проби.

Така при девойките единствената останала в шампионата българка е Росица Денчева. Тя и Илиян Радулов би трябвало да изиграят във вторник мачовете си от втори кръг.
Източник: tenniskafe.com