Адетокумбо донесе победата на Милуоки срещу Шарлът в края

...
Кош на звездата на Милуоки Бъкс Анис Адетокумбо две секунди

Кош на звездата на Милуоки Бъкс Анис Адетокумбо две секунди преди сирената донесе успеха на шампионите над Шарлът Хорнетс със 127:125 у дома в мач от редовния сезон на НБА. Гостите от Шарлът започнаха по-добре срещата и поведоха с 18 точки на старта на втората част, но постепенно домакините се върнаха в двубоя и се стигна до оспорвана финална четвърт, в която след десет размени на водачеството Адетокумбо вкара решаващия кош две секунди преди края.
Янис Адетокумбо
Двукратният MVP на Лигата завърши с 40 точки, 12 борби и 9 асистенции, а общо седем играчи на Бъкс отбелязаха десет и повече точки. За Хорнетс над всички бе ЛаМело Бол, който реализира рекордните в кариерата си 36 точки и добави 9 борби. Силно от пейката се включи Кели Обър Джуниър с 25 точки за 30 минути игра.

За Милуоки това бе осма поредна победа, като тимът заема трето място на Изток с 14 успеха и 8 загуби, докато Шарлът е на девета позиция в същата конференция с баланс 13-11.