Отборът на Локомотив Пловдив разби като гост ЦСКА с 3:1

...

Георги Минчев и Локо Пд разбиха ЦСКА на Армията

Отборът на Локомотив Пловдив разби като гост ЦСКА с 3:1 в мач от 13-ия кръг в родната efbet Лига. През първата част попадения липсваха, но след подновяването на играта, само за 20 минути, Георги Минчев реализира своя хеттрик на " Българска армия " в своя осми мач срещу ЦСКА. Минути преди последния съдийски сигнал Йоан Баи намали " червения " пасив, оформяйки крайния резултат.

Снимка: БГНЕС  Георги Минчев и Локо Пд разрушиха ЦСКА на
Сякаш стреснати от събитиято по трибуните, двата отбора влязоха твърде предпазливо в мача. В първите минути гостите изпълниха поредица от ъглови удари, но без успех. В 18-ата минута от игра бе изваден и Петър Витанов, който получи контузия.

След двайсетина минути игра Парвиз Умарбаев получи топката след прецизен пас от Димитър Илиев, но Юрген Матей се хвърли саможертвено и не се стигна до удар.
В края на първата част Вилдсхут се отчете с два пропуска. Първият му опит бе блокиран от Бирсент Карагарен, а секунди по-късно, при втория си шанс, идерландецът прати топката в тялото на Лукас Рейдър.
Началото на втората част бе перфектно за гостите, които откриха резултата само 4 минути след подновяването на играта. " Смърфовете " се възползва от грешка в " червените " редици и организираха светкавична контраатака. Йосип Томашевич стреля към вратата на Бусато, а Георги Минчев засече топката и разпечата вратата на ЦСКА.
Шест минути по-късно Минчев отбеляза второто си попадение в мача. Тибо Вион не се намеси добре при изпълнение на ъглов удар и отклони към юношата на Литекс, който с крак отново прати топката в мрежата на Бусато.

В 66-ата минута героят за Локомотив отново бе Минчев, който засече центриране отдясно и със страхотен плонж и удар с глава оформи своя хеттрик.
В 84-ата минута Георги Йомов напредна в наказателното поле на противника и отправи майсторски пас към връхлитащия Йоан Баи, който намали пасива на " червените ". Секунди по-късно българският национал изпита болки в лявото си коляно и напусна терена принудително.

ЦСКА - Локо Пд 1:3
0:1 Георги Минчев 49`
0:2 Георги Минчев 55`
0:3 Георги Минчев 66`
1:3 Йоан Баи 84`
Източник: fakti.bg