1:1 завършиха във Видин местния Бдин и Спартак (Плевен) в

...

Бдин измъкна точка срещу Спартак

1:1 приключиха във Видин локалния Бдин и Спартак (Плевен) в мач от 18-ия кръг на Северозападна Трета лига. В тази среща преобладаваше борбата за сметка на головите положения. Гостите обаче сами са си отговорни, че изпуснаха успеха.

Те преобладаваха през всичките 90 минути. Откриха резултата в 18-ата минута, когато Андриян Димитров изведе зад отбраната Павел Петков и той изпрати топката в мрежата на домакините. По-късно Айкут Янъков пропусна да удвои. Той не съумя да осъществя и в 72-ата минута, когато се измъкна очи в очи с видински пазач. Малко по-късно водачът на бдинци Александър Соколов подаде на Денис Георгиев, който надбяга плевенски защитник и търкулна топката около излезлия да го пресрещне Валентин Галев за 1:1.

Последва добра опция за тарана на Спартак – Мирослав Антонов, само че Павел Станев избави. При друга обстановка най-после нападателят уцели и гредата. Двама от гостите – Янъков и Валентино Макавеев напуснаха терена с травми.