Защитаващият титлата си Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртия

...

Иснър продължава напред

Защитаващият купата си Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртия кръг на шампионата от серията " Мастърс " в Маями. Поставеният под номер 7 Иснър пласира 16 аса при триумфа над испанеца Алберт Рамос Виньолас със 7:5, 7:6 (6) след 1:53 час игра. Представителят на домакините позволи единствен пробив в първия гейм на мача, само че бързо изравни за 2:2, а по-късно осъществя и нов брейк в края на сета, с цел да поведе в резултата. Във втората част сервиращите преобладаваха, като само в петия гейм Рамос Виньолас получи три шанса за пробив, само че не се възползва. Така се стигна до тайбрек, в който испанецът стигна до сетбол при 6:5 точки, само че с три следващи разигравания Иснър измъкна успеха.

Така за място на четвъртфиналите американецът ще срещне номер 19 Кайл Едмънд (Великобритания), който надигра с 6:4, 6:4 поставения под № 12 Милош Раонич (Канада).