Заради обнадеждаващи данни за ваксинацията в България бюджетът на София

...
Заради обнадеждаващи данни за ваксинацията в България бюджетът на София
Коментари Харесай

Бюджетът на София за 2021 г. нарасна с 6 млн. лв. заради обнадеждаващ обхват на ваксинацията

Заради обнадеждаващи данни за имунизацията в България бюджетът на София набъбна с 6 млн. лева до 1.891 милиарда лева Окончателно финансовият проект на столицата бе признат в четвъртък от Столичния общински съвет.
Залагат се по-високи доходи с общо 6 млн. лева три пера - налог върху недвижимите парцели, налог върху транспортните средства и върху покупко-продажбите и даренията.

" Обнадеждаващите данни за имунизационния обсег , както и осъществяването на тези налози за януари, ни дава съображение да предположим нарастването им, с което ще осигурим спомагателен финансов запас за включване в разходната част на бюджета на градивни предложения”, аргументираха се общинските съветници от ГЕРБ, предвождани от Георги Георгиев.

" Бюджетът е фокусиран върху краткосрочното използване и реализиране на 3 стратегически цели - построяването на стратегическа инфраструктура, обезпечаване тук-там в детските години за всички деца от 3 до 6-годишна възраст до края на мандата, подобряването на качеството на въздуха и непорочност на града ", съобщи кметът Йорданка Фандъкова пред общинските съветници.

Тя напомни, че 511.7 милиарда лева е финансова стратегия на общината, като към 50% от нея са безвъзмездните средства, които сa привлечени по европейските стратегии. 140 млн. лева пък се насочват за създаване на транспортна инфраструктура. В описът с обекти са построяването на нови булеварди, разширението на бул. “Тодор Каблешков”, бул. “Филип Кутев”, Източната дъга, бул. “Ломско шосе”, ул. “Опълченска”.

Ключови съществени поправки и реконструкции са заложени на улици и булеварди от разнообразни региони на града – ул. " Кукуш ", тунела за " Люлин ", тунела на НДК, бул. " Царица Йоанна " дружно с трамвайния път, ул. " Чепинско шосе ". Най-голямата реорганизация, която ще стартира през 2021 година и към този момент има подписан контракт за осъществяване, е трамвайното трасе на бул. " Цар Борис III " от Съдебната палата до кв. " Княжево ". Стойността на плана е над 30 млн. лева, средствата са обезпечени по Оперативна програма " Региони в напредък ". Други 50 млн. лева са планувани за поправки в кварталите и пътна сигурност.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР