За четвърта поредна година се проведе международният турнир по футбол

...

Джагоарс взе златото във всички категории на Jago Inter Cup IV

За четвърта поредна година се организира интернационалният шампионат по футбол на маса Jago Inter Cup IV - 2018 с сан Pro Tour. Организатор и хазаин на събитието бе благоевградския клуб " Милениум Ийгълс взаимно с Българската джаги федерация (БДФ). Състезанието протече в границите на три дни (01.06-03.06.2018г) в спортната база на Семеен кодекс „ Милениум Ийгълс “ – Cornwall Stadium, Благоевград. На четири публични маси - Леонхарт, Бонзини, Роберто спорт – TOP Speed, Гарландо по разпоредбите за мулти-тейбъл на ITSF (Международната федерация по футбол на маса) над 40 състезатели от множеството лицензирани клубове в страната премериха сили в разнообразни публични дисциплини.

Семеен кодекс „ ДЖАГОАРС” завоюва още веднъж най-вече медали в шампионата. Този път клуба осъществя рекорден триумф като завоюва златото във всички дисциплини по единици. При Отворените единици най-хубав резултат осъществя многократният първенец Станислав Георгиев, следван от Денис Бисеров, а трети стана Николаус Щраке. При дамите още веднъж първенец е Екатерина Атанасова (JAG), второто място извоюва Александра Новкова (Storm Riders), а за първи път с доста добра игра в челната тройка влезе и Полина Манджукова (JAG).

В категорията Open Doubles спечелили станаха Еуджен Думитреску и Станислав Георгиев (JAG). Втори се класираха Михаил Христов (SR) и Красимир Димитров (NS), а третата позиция заеха Димитър Филипов(JAG) и Данаил Златаров (NS). При дамите първото място извоюваха Екатерина Атанасова и Албена Кертова, втори станаха Румяна Шушулова (SR) и Виктория Григорова (SR), а третото място заеха Полина Манджукова (JAG) и Станислава Стайкова (JAG). В дисциплината Junior singles класирането беше следното: 1. Марио Томов 2. Методи Латинов 3. Димитър Марков.

При смесените двойки класирането приключи с първо място за Александра Новкова (SR) и Данаил Златаров (NS), следвани от Екатерина Атанасова (JAG) и Марио Томов (JAG), а трети станаха Станислав Георгиев (JAG) и Деметра Блажева (SR). В дисциплината Classic doubles, спечелили станаха румънският играч Еуджен Думитреску и джагоарът Станислав Георгиев, следвани от Марио Томов (Jagoars) и Денис Бисеров (Ninja Seagulls). Трети приключиха състезателите от варненския клуб Ja-Ra Николаус Щраке и Матей Минчев. В инцидентните двойки класирането изглеждаше по този начин: Станислав Георгиев (JAG) и Матей Минчев (Ja-Ra) - първи, Иван Йовчев (JAG) и Николаус Щраке (Ja-Ra) са втори, Иво Пиларски (JAG) и Красимир Димитров (NS) – третата класирана двойка.

Победителите бяха наградени с купи, медали и паричен награден фонд, а всички участници получиха точки за интернационалната класация. Специалната премия бе връчена и на домакина на събитието Иво Пиларски, основател на клуб „ Милениум Ийгълс “.

Следващото огромно събитие, проведено с поддръжката на Българската Джаги федерация е Sofia Grand Masters XI, което ще се организира на 05-07.10.2018г.