Ограничават движението в два участъка на Околовръстното в София
За 10 дни се вкарва нова организация на придвижването по два сектора на Софийския околовръстен път.
Причината - ремонтни действия на асфалта.
Ограничение на придвижването до 23 май е планувано за пътната връзка на Северната скоростна дъга с Околовръстното в посока Пловдив при пътен възел „ Ботевградско шосе “.
Планирано е изкърпване на трасето, като трафикът ще минава в едната лента. Втората права е от п.в. „ Ботевградско шосе “ до п.в. „ Цариградско шосе “.
В нея ще се изкърпват повреди по настилката. Поетапно придвижването ще се лимитира в дейната и междинната лента и ще минава в лентата, в която не се работи.
Трафикът ще се контролира от сигналисти и пътни знаци.
Агенция „ Пътна инфраструктура “ моли водачите да пътуват деликатно, да следват прецизно поставената пътна сигнализация, да съблюдават отдалеченост и да не подхващат рискови изпреварвания, застрашаващи сигурността на останалите пътуващи.
