Ювентус победи Рома с 1:0 в дербито на осмия кръг

...

Ювентус срази Рома за третото място в Серия А

Ювентус победи Рома с 1:0 в дербито на осмия кръг на италианската Серия А. "Бианконерите " откриха рано резултата с попадение на Мойс Кийн, след което резервираха задатъка си, а "римските вълци " направиха пропуск от бялата точка на Жордан Верету. Домакините стопираха гостите да се изкачат на третата позиция в класирнето след неверната стъпка на Инер. Торници заемат седмото място с актив от 14 точки.

Ювентус започва нападателно, като още преди да е минала една минута вратарят на Рома Руи Патрисио трябваше да се намесва уверено след удар на Федерико Бернадески.

Малко по-късно гостите на два пъти заплашиха вратата на домакините. Удар на Джанлука Манчини беше избавен от Войчех Шчесни. Малко по-късно Лоренцо Пелегрини стреля, само че Джорджо Киелини почисти топката в корнер. След неговото осъществяване остана усещането на автогол, само че се оказа, че топката е в навън.

В 16-ата минута "бианконерите " откриха резултата. Матиа Де Шилио центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Родриго Бентанкур, който нанесе удар с глава, в следствие рикошира в тази на Мойс Кийн, след което влетя в мрежата на Руи Патрисио.

16’ | ⚽️ | TURN UP THE MOISEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!! ⚪️⚫️ [1-0]
— JuventusFC (@juventusfcen)
В 26-ата минута "римските вълци " получиха тежък удар, откакто Николо Дзаниоло получи травма сменен от Стефан Ел Шаарави. Рома стигна до добра опция за гол в 37-ата минута, когато след контраофанзива, Тами Ейбрахам съумя да насочи топката рисково, само че Войчех избави. Минута по-късно Ел Шаарави още веднъж сътвори заплаха, откакто подаде към Ейбрахам, който нахлу в наказателното поле, само че защитата на домакините се оправи.

Пет минути преди края на първото полувреме гостите получиха дузпа за нарушаване против Тами Ейбрахам от Войчех Шчесни. Нападателят на Рома осъществя попадение след обстановката, само че основният арбитър Даниеле Орсто уточни бялата точкаа, вместо да зачете попадението. Зад топката застана Жордан Верету, който не съумя да преодолее вратаря на Ювентус. Полякът отрази, пасявайки в долния ляв ъгъл.

Домакините имаха страхотна опция д открият резултата при започване на втората част, откакто Матиа Де Шелио центрира в наказателното поле, а Федерико Бернардески стреля атрактивно с ножечен удар, само че Руи Патрисио избави, след което Мой Кийн пропусна да добави от близко.

"Римските вълци " желаеха дузпа за нарушаване против Лоренцо Пелегрини на Джорджо Киелни, само че главият арбитър Даниеле Орсато след ревизиране на обстановката с ВАР бе каегоричен, че нарушаване няма и уточни, че играта трябява да продължи с осъществяване на навън.

Натискът на Ювентус продължи и в 63-ата минута Федерико Бернардески насочи компактен изстрел, който мина около левия непряк дирек.

Три минути по-ксъно Жордан Верети насочи изстрел от отдалеченост, който мина доста покрай вратата на Войчей Шчесни.

В 73-ата минута Матиас Виня проби отляво, след което нахлу в наказателното пооле и нанесе изсрел, само че рикошет в Джорджо Киелини излезе в навън.

"Джалоросите " притиснаха противника си в идващите минути и в 83-ата минута рисков удар на Брян Кристанте рикошира в тялото на Леонардо Бонучи, след което топката излезе в ъглов удар.

До края на дуела гостите притиснаха съперниак си, само че до повече попадения в дуела не се стигна.

ЮВЕНТУС - РОМА 1:0

1:0 Мойс Кийн 16'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Ювентус: Войчех Шчесни, Данило, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Матиа Де Шилио, Хосе Куардадо, Родриго Бентанкур, Мануел Локатели, Федерико Бернардески, Федерико Киеза Мойс Кийн

Тр. Масимилиано Алегри

Рома: Руи Патрисио, Яник Карсдорпд, Джанлука Манчини, Роджер Ибанес, Матиас Виня, Браян Кристанте, Жордан Верету, Хенрих Мхитарян, Лоренцо Пелегрини, Николо Дзаниолио, Тами Ейбрахам