Йордан Александров спечели среброто на Световната купа по спортна гимнастика,

...

Йордан Александров спечели среброто на Световната купа по спортна гимнастика

Йордан Александров завоюва среброто на Световната купа по спортна гимнастика, която се организира във Варна.

След златото на земя, с което победи Еди Пенев през вчерашния ден, през днешния ден Йордан Александров се окичи със среброто във финала на успоредка. Националът ни изигра ослепително сложното си комбиниране, за което получи оценка от 14.233 точки.

С толкоз съдиите оцениха и осъществяването на Расулжион Абдукхимов. Представителят на Узбекистан обаче има по-висока оценка за осъществяване 8.733 точки против 8.533 точки (заради пристъпване на финала на Йордан Александров), макар че българина има по-висока оценка за компликация 5.700 точки против 5.500 точки.

Бронзовото отличие стана владеене на Джермайн Грюенберг (Нидерландия) - 14.066 точки, съобщи БНР.

Грешка при започване на съчетанието коства медала на вторият ни представител в този край - Божидар Златанов. Състезателят на Сергей Стоянов получи за изиграването си оценка от 13.933 точки, която го остави на четвърата позиция.

Във финала на прескок Златанов също остана в подножието на подиума -  четвърти с 13.833 точки. Шампион с 14.799 точки стана бронзовият олимпийски медалист от Игрите в Токио, международен и европейски първенец Артур Давтян (Армения). Вторият ни участник в този край Димитър Димитров нямаше ден и  не съумя да извърши и двата си прескока, позволи неточности, които го изпратиха та шестото място с резултат от  13.399 точки.
Източник: petel.bg