yavatmal: Водната криза в някои части на Махаращра се задълбочи,

...
yavatmal: Водната криза в някои части на Махаращра се задълбочи,
Коментари Харесай

Водната криза на Махараштра се задълбочава, жените вървят километри за вода

yavatmal:

Водната рецесия в някои елементи на Махаращра се задълбочи, като дамите в селата Арни Техсил, Яватмал, се изправят пред тежки провокации при достъп до вода за ежедневна приложимост.

селяните са принудени да се разхождат от 2 до 3 километра всеки ден, с цел да извадят водата, защото кладовете и ръчките на ръка са изтичащи сухи. Често се прави пешком и през неравномерен терен, пътуването се е трансформирало в ежедневна битка, изключително за дамите, които носят тежестта на отговорностите за събиране на вода в семейството.

Докато приказваме с Ани, Пооя, гражданин на едно от засегнатите села, сподели: „ Ние се плашим от това, че се храним и падаме. the women of Borichivari village in Taluka Peth of Nashik district, who are bearing the brunt of the hardship, walking over two kilometres daily under the scorching sun to fetch water, often unsafe and insufficient for their families' needs.

Women from Borichivari village descend into a deep, narrow well to fetch water, and above the...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР