Японката Наоми Осака направи впечатляващо завръщане на корта на родна

...

Осака се завърна впечатляващо на родна земя

Японката Наоми Осака направи впечатляващо завръщане на корта на родна земя в Токио, откакто по-рано през месеца завоюва купата на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис. Поставената под номер 3 Осака надви за час с 6:2, 6:1 над Доминика Цибулкова (Словения) и се класира за четвъртфиналите на шампионата " Пан Пасифик " с награден фонд 799 хиляди $.
It's the @torayppo quarterfinals for @Naomi_Osaka_!

Beats @Cibulkova 6-2, 6-1!#ppo# pic.twitter.com/DXbHECgTtZ
— WTA (@WTA) September 19, 2018
20-годишната представителка на домакините, финалистка в конкуренцията през 2016 година, започва устремно със серия от четири следващи гейма и до края доминираше, като пласира 25 печеливши удара и позволи едвам 9 непредизвикани неточности.
Така Осака, която стана първата японка с купа от Големия шлем, чака победителката от мача сред осмата в схемата Барбора Стрицова (Чехия) и Анет Контавейт (Естония). Шампионката от " Флашинг Медоус " от предишния сезон и номер 5 в схемата Слоун Стивънс (САЩ) отпадна в първия кръг след проваляне от хърватката Дона Векич с 4:6, 4:6.
Квалификантката Алисън Риск (САЩ) пък изненада шестата в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) и се класира за четвъртфиналите след безапелационен триумф с 6:1, 6:2. Следващата съперничка на Риск ще бъде друга някогашна номер 1 в международната класация Каролина Плишкова (Чехия). Четвъртата сложена Плишкова обърна във втория кръг Даря Гаврилова (Австралия) с 4:6, 6:4, 6:4.