Янтра и Созопол изиграха контролна среща по време на 20-я

...

Янтра и Созопол завършиха наравно в контрола

Янтра и Созопол изиграха контролна среща по време на 20-я кръг от шампионата във Втора професионална лига, в който и двата състава нямаха мачове, защото трябваше да срещнат отказалите се от присъединяване Витоша (Бистрица) и Кариана (Ерден). Проверката се игра на „ Трейс Арена “ в Стара Загора и приключи при резултат 1:1.

През първата част Янтра имаше изразено предимство. В 10-та минута Искрен Писаров беше изпреварен със сантиметри от вратаря на Созопол, а в 15-та Иван Петков пропусна чудесна опция да се разпише. Християн Кожухаров го откри на чиста позиция в наказателното поле, само че ударът на нападателя с глава мина над вратата. След половин час игра Янтра въпреки всичко поведе. Християн Кожухаров се възползва от недобрите дейности на бранителите на Созопол, изскочи самичък против вратаря и го трансферира елегантно за 1:0. Девет минути по-късно и Иван Петков опъна мрежата на отбора от морето, само че попадението не беше зачетено, защото реферът реши, че преди този момент Кожухаров е направил нарушаване. Съперникът се регистрира с удар около вратата на Борис Тютюков.

През втората част Янтра още веднъж беше по-активния тим. Концентрацията обаче спадна и за Иван Гошев също се отвори работа. Стражът ни се намеси няколко пъти уверено в дуели с Тютюков и Ариф Ферадов. В даденото от рефера двуминутно продължение на срещата Созопол стигна до изравнително попадение. След центриране в наказателното поле и недобро изчистване, Сава Савов нанесе компактен изстрел от отдалеченост и фиксира крайното 1:1.

За Янтра в мача не играха Николай Георгиев, Христо Митев, Петър Казаков и Влади Мичев, които лекуват контузии.

Отборът стартира срещата в състав: Иван Гошев, Пламен Тенев, Костадин Гаджалов, Мартин Ангелов, Георги Върбанов, Искрен Писаров, Константин Иванов, Ивайло Иванов, Димитър Видев, Иван Петков, Християн Кожухаров. В 63-та минута в игра влязоха Стоян Иванов, Атанас Стоименов и Тони Иванов. Пет минути преди края се появиха и юношите Георги Николов и Божидар Радев.

Следващата събота тимът ни приема Струмска популярност (Радомир) в мач от 21-я кръг на шампионата във Втора лига.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `