Втородивизионният Читадела се класира за петия кръг в турнира за

...

Втородивизионният Читадела отстрани СПАЛ за Купата на Италия

Втородивизионният Читадела се класира за петия кръг в шампионата за Купата на Италия по футбол, откакто победи като посетител елитния СПАЛ с 2:0. Па Конате си означи автогол в 13-ата минута, а 2:0 за гостите направи Андреа Скенети три минути преди края на дуела.

В идващия кръг на шампионата Читадела ще играе против Лацио на 13 декември. Порденоне също продължава напред след неочакван триумф като посетител на Каляри с 2:1. Скромният отбор е представител на трета дивизия и в идващия стадий от конкуренцията ще се изправи против Интер Милано.

Мигел Анхел изведе Порденоне напред в резултата с гол още в 7-ата минута, а в 18-ата Даниеле Десена изравни. Алесандро Басоли донесе успеха на Порденоне в 62-ата минута след удар с глава след центриране от корнер.