Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за втория

...

Кузманов се класира за втория кръг в Южна Африка

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите " Чалънджър " в Почефструм (Южна Африка) с награден фонд 52080 $.

27-годишният пловдивчанин отстрани поставения под номер 5 Джей Кларк (Великобритания) с 5:7, 6:3, 7:6(2) след 3:17 часа игра.

Кузманов позволи ранно закъснение от 1:3 гейма, само че при 4:5 избави сетбол и върна пробива. Веднага по-късно, обаче, той отново загуби подаването си, а по-късно и първата част от 193-ия в света Кларк.

Във втория сет след бърза замяна на брейкове българинът проби за 4:2 и това се оказа решаващо.

Той стартира с брейк и третата част и при 5:4 сервираше да успеха. Пловдивчанинът дръпна с 40:15, само че пропиля двата мачбола и позволи равнене.

В последвалия тайбрек българинът въпреки всичко победи. Той взе последните пет разигравания за триумфа.

Така Кузманов си обезпечи 860 $ и 7 точки за класацията на АТП, в която заема 278-ото място.

За място на четвъртфиналите пловдивчанинът ще срещне Тристан Ламазин от Франция.

27-годишният Ламазин, 246-и в света сега, има една победа в един мач против Кузманов - със 7:6(9), 3:6, 6:4 в Тампере (Финландия) през 2018 година.