Все повече мениджъри вярват, че AI ще им донесе предимствоВъпреки

...
Все повече мениджъри вярват, че AI ще им донесе предимствоВъпреки
Коментари Харесай

Изкуствен интелект: преодоляване на бариерите

Все повече мениджъри имат вяра, че AI ще им донесе преимущество

Въпреки позитивната посока на развиване, внедряването на изкуствен интелект е сложен развой, който към момента някои от мениджърите не се престрашават да стартират (снимка: CCO Public Domain)

Изкуственият разсъдък настава и от ден на ден мениджъри осъзнават изгодите, които той може да донесе на техните организации. Според неотдавнашно изследване на 451 Research измежду организации от целия свят, 43% от интервюираните ръководители считат, че изкуственият разсъдък способства за възстановяване на услугите за крайния клиент, а 37% са уверени, че той ще им донесе конкурентно преимущество.

Сред плюсовете, които участниците в проучването изброяват още, са: повишение на продажбите (31%), по-бърз отговор на заканите (29%), понижаване на грешките в бизнес процеса (28%), понижаване на разноските (27%) и ограничение на риска (26%).

Въпреки позитивната посока на развиване, внедряването на изкуствен интелект е сложен развой, който към момента някои от мениджърите не се престрашават да стартират. На база на изследването, 451 Research и HPE изготвиха отчета „ Насоки за потребление на AI в предприятията. Добри практики и способи за превъзмогване на главните бариери пред потреблението му ”, с който се надяват да оказват помощ на песимистично настроените мениджъри при вземането на това мъчно, само че належащо решение.

Изкуственият разсъдък в другите браншове

Според изследването, 61% от фирмите от финансовия бранш в международен мащаб имат намерение да вкарат изкуствен интелект в близката една година. 37% от представителите на бранша са безапелационни, че новите технологии им оказват помощ да понижат риска най-много във връзка с измамите и тяхното различаване.

Мениджърите от интервюираните организации считат, че старите системи към този момент не могат да се оправят със злонамерената активност и позволяват от ден на ден неточности при разпознаването на злонамерените транзакции, което кара секторът да се обърне към новите технологии. Чрез машинното самообразование финансовите организации могат, въз основа на наличните данни, да обучат модели за различаване на измами. В допълнение, машинното самообразование може да бъде употребявано за възстановяване на процедурите за сходство с GDPR, да вземем за пример.
още по тематиката
33% от организациите от финансовия бранш създават чатботове, основани на изкуствен интелект, с цел да подобрят услугите, предоставяни на клиентите, а 23% употребяват технологията, с цел да подобрят таргетирането при маркетинговите акции.

Все още огромната пречка при финансовите институции е достъпът до информация, като съгласно 37% от тях казусът се отразява отрицателно на самодейностите им в региона на изкуствения разсъдък.

Здравеопазването се нарежда на второ място по внедряване на изкуствен интелект. 54% от организациите в бранша възнамеряват да внедрят технологията през идната една година. В момента по-голямата част от тях (45%) са концентрирали напъните си върху мониторинга на пациентите посредством потребление на машинно самообразование, а 41% – върху оптимизация на клиничните работни потоци.

Обемът на пациентската информация, в това число генерираната от медицинските IoT устройства, непрекъснато нараства. Затова интелигентното следене на положението на пациентите и оптимизацията на клиничните работни потоци ще разреши на докторите да се концентрират върху вземането на решения, което ще усъвършенства лекуването на пациентите и ще обезпечи личен метод.

Основната преграда пред навлизането на изкуствения разсъдък в опазването на здравето е неналичието на добре подготвени фрагменти, считат 39% от представителите на бранша. Това, съгласно анализаторите, е явен знак, че би трябвало да се усилят крайните консуматори, които създават или внедряват изкуствен интелект, и по този начин изгодите от системите да доближат до доста повече хора.

Производството се подрежда на трето място в класацията на секторите, планиращи да се възползват от преимуществата на изкуствения разсъдък през идната година. 42% от организациите имат намерение да интегрират AI в своите процеси в близко бъдеще. В момента най-използваната технология е предиктивната поддръжка, на която разчитат 36% от интервюираните.

Според специалистите, изкуственият разсъдък може да откри приложение при оценка на качеството, като той би могъл да се употребява за различаване на проблеми и недостатъци при продуктите, което пък ще понижи разноските за произвеждане. AI би могъл да откри приложение и при дизайна на нови продукти. На доктрина, логаритъмът може да бъде подготвен и да се сътвори автоматизиран дизайн и оптимизация на новите артикули. Това ще промени напълно метода, по който те се основават.

Най-голямото затруднение, с което се сблъскват мениджърите от индустриалния бранш, е внедряването на изкуствен интелект в съществуващите индустриални технологии (според 27% от допитаните).

В обществения бранш потреблението на изкуствен интелект изостава на фона на другите браншове. Според данните, 40% от ръководителите в бранша имат желание да вкарат AI през идната една година. Тук технологията се употребява най-често за гарантиране на физическата и цифровата сигурност, само че тя би могла да откри необятно приложение в превоза и „ умните ” градове като проучва събраната в действително време информация и изготвя рекомендации за образуване на придвижването.

Не е изненада, че главната спънка пред потреблението на изкуствен интелект в този бранш е ограничавания бюджет.

Три трудности и три решения

Като резюме специалистите дефинират три съществени бариери, които пречат на ръководителите да се възползват от плюсовете на AI, за които към този момент стана дума, и три съществени решения, които ще им оказват помощ да ги преодолеят.

Първият главен проблем за всички организации е неналичието на добре квалифицираните фрагменти . Изкуственият разсъдък и машинното самообразование изискват задълбочени механически умения, които не всички организации имат на разположение. За да се оправят с този проблем доста от тях търсят благоприятни условия за повишение на уменията на наличните в организацията специалисти, а други залагат на принадлежности, които оказват помощ за по-лесното внедряване на машинното самообразование.

Вторият проблем, с който организациите се сблъскват, е огромният брой на практика проблеми на потребление на изкуствен интелект . Може да звучи необичайно, само че това прави много сложна задачата на мениджърите да проучват и предвиждат по какъв начин тъкмо биха могли да се възползват от преимуществата на AI в тяхната организация. В такива случаи специалистите поучават плановете да бъдат допустимо най-специализирани и фокусирани и мениджърите да потърсят подобаващия софтуерен сътрудник, който да им помогне при намирането на най-правилното за тяхната организация AI решение.

На трето място, несъмнено, стои ИТ инфраструктурата , която при множеството от организациите на този стадий не дава отговор на условията за натовареност при изкуствения разсъдък. AI се разгръща към този момент оттатък облачните технологии към крайните устройства, което допуска различен метод. Тук опциите за реакция са: посредством придобиване на нов, характерен за машинното самообразование, хардуер и посредством създаване на нова парадигма за ИТ инфраструктурата на организацията.

Приложението на AI в другите промишлености e във фокуса на конференцията „ Интeлигeнтни ИT peшeния. Πocoĸa: Изĸycтвeн интeлeĸт ” на 23 октомври в Coфия Tex Πapĸ, проведена от Неwlеtt Расkаrd Еntеrрrіѕе ръководена от Селектиум. Bxoдът e бeзплaтeн, ĸaтo ce изиcĸвa peгиcтpaция нa caйтa на конференцията.
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР