Волов (Шумен) започна с победа втората фаза на втора седмица

...

Волов с първа победа на чужд терен

Волов (Шумен) стартира с победа втората фаза на втора седмица от шампионата в Трета лига – Североизточна аматьорска група. В среща от ХХVII кръг младите момчета на треньора Стоян Чешмеджиев гостуваха на Тополи 2010 и се завърнаха с цялостен триумф. Домакините поведоха в резултата в 42-ата минута с гол на Динко Динков. Радостта им обаче търпя единствено 2-3 минути тъй като в 45-ата минута капитанът на гостите Симеон Савов изравни.

В началото на втората част гостите от Шумен осъществиха нов гол посредством Даниел Георгиев, което разстрои футболистите на отбора-домакин. До края на мача те и по този начин не откриха верния път към вратата на Добромир Дочков. За разлика от тях шуменци вкараха нов гол от директен свободен удар, изпълнен точно от Иван Цонев и затвърдиха триумфа си на непознат терен.

В идващия ХХVIII кръг на 4 май (събота) от 17,00 часа Тополи 2010 гостува на Локомотив (Русе), до момента в който Волов (Шумен) приема на стадион П.Волов в Шумен Кубрат 2016.