Волфсбург и Вердер (Бремен) си спретнаха истинско зрелище в мача

...

Волфсбург на 2 точки зад Байерн след голов трилър с 8 гола срещу Вердер

Волфсбург и Вердер (Бремен) си спретнаха същинско представление в мача между тях от 9-ия кръг на немското футболно състезание.

Домакините завоюваха с два гола разлика, само че при осъществени... 8 гола.

" Вълците " вкараха 5 попадения на противника си и получиха 3 в личната си врата. За похлупак последният гол бе вкаран в 5-ата минута на даденото от съдията продължение, а преди този момент се стигна и до изпъждане на футболист на гостите.

В мача имаше и автогол, което сигурно се е понравило на редица фенове на по-рядко употребяваните футболни залози.
 Роберт Левандовски: Мисля само за кариерата си в Байерн (Мюнхен)
Левандовски: Мисля само за кариерата си в Байерн

" Имам контракт с Байерн до 2023 година и в никакъв случай не съм мислил какво ще се случи след това "

Резултатът беше открит след 13 минути, когато Леонардо Битенкурт вкара за отбора от Бремен и даде преднина на състава си, макар че при започване на мача домакините се пробваха първи да вземат самодейността в срещата.

Само за 3 минути - сред 22-ата и 25-ата обратът стана факт, като първо Баку, а по-късно и Джон Брукс бяха точни за Волфсбург.

Кевин Мьовалд вкара за 2:2 в 36-ата минута, само че едвам няколко секунди по-късно Вегхорст бе прецизен за 3:2, като въпреки всичко направи по този начин, че тимът му да се отдръпна на отмора с гол преимущество.
 Роберт Левандовски протяга ръка към огромната премия на ФИФА

Роналдо и Меси ще спорят с него за наградата " Футболист на годината "

Брукс се разписа единствено две минути след подновяването на играта след почивката, само че за жалост този път не в вярната врата, реализирайки си злополучен автогол.

Ваут Вегхорст още веднъж изведе Волфсбург напред за 4:3, преди Мьовалд да бъде изпъден от игра 10 минути преди приключването на постоянното време.

В петата минута на продължението Бартош Бялек вкара за крайното 5:3 и качи Волфсбург на 5-ата позиция, единствено на 2 точки зад водача Байерн, само че и с мач повече. Вердер остава под номер 10.