Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) запазва надеждите си да

...

Нефтохимик остава 3-и след победа над Черно море, но с надежда за второто място

Волейболният тим на Нефтохимик 2010 (Бургас) резервира очакванията си да приключи на второ място след края на постоянния сезон в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Николай Желязков се постановиха като посетители над Черно море (Варна) с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24, 25:20) в отсрочен мач от 17-ия кръг, игран довечера пред към 500 фенове в зала " Христо Борисов " в Морската ни столица.

Така бургазлии не престават да са 3-и във краткотрайното класиране с 15 победи, 6 загуби и 44 точки, като имат и късмет да завършат на второ място в крайното нареждане на постоянния сезон. За задачата Нефтохимик би трябвало да завоюва семейството си на Пирин (Разлог) с 3:0 или 3:1 в последния 22-и кръг, а вторият сега ЦСКА да загуби гостуването си на Хебър (Пазарджик) с 0:3 или 1:3. Срещата сред първенците и Пирин е изтеглена и ще се играе в сряда (13 март) от 18,30 часа, до момента в който дербито сред " тигрите " и " алените " е в петък (15 март) също от 18,30 часа.

От друга страна Черно море е твърдо на 10-о място в таблицата с 5 победи, 16 загуби и 19 точки. В последния кръг варненци са посетители на Добруджа 07 (Добрич). Двубоят също е в петък (15 март) от 18,30 часа.

Шампионите от Нефтохимик съумяха да наложат играта си в първия гейм, който без особени компликации взеха след 25:20. Във втората част нещата на полето изглеждаха много по-различно. Волейболистите на Черно море откриха верния темп и бързо дръпнаха в резултата, като в края преднината им доближи до 11 точки - 20:9. В последна сметка варненци съумяха да изравнят резултата след безапелационно 25:15. В третия гейм Черно море още веднъж скъсаха нервите на бургазлии. Въпреки, че изоставаха, в края варненци съумяха да изравнят при 24:24, само че опитът на Нефтохимик си сподели думата - 26:24. В четвъртата част гостите от Бургас взеха самодейността от началото и не разрешиха изненади до края - 25:20 и 3:1 за Нефтохимик.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (20:25, 25:15, 24:26, 20:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Азизбек Исмаилов, Евгений Тюрин, Симеон Димитров, Димитър Василев, Траян Иванов, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Калоян Балабанов, Димитър Славов, Даниел Ал Атрааш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев, Петър Христов, Георги Петров, Ален Джорджевич, Николай Къртев, Стоян Самунев - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Иванов, Денис Карягин, Николай Учиков)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ. Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg