Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) нямаха

...

Перуджа разби Цецо Соколов и Лубе във финал №1

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) нямаха никакъв късмет в първия мач от финалната серия в италианската Суперлига. Цецо Соколов и компания бяха отнесени като посетители от настоящия първенец Сър Сейфти Конад (Перуджа) с разгромното 0:3 (13:25, 18:25, 18:25) във край №1 от серията, игран довечера в цялостната с близо 4000 фенове зала " Пала Бартон ".

Финалът е повтаряне на борбата за Скудетото през предходната година, която Перуджа завоюва с 3-2 победи.

По този метод " алените дяволи " поведоха във финалния плейоф с 1-0 победи. Играе се още веднъж до 3 триумфа от 5 мача. Втората среща сред двата отбора е в неделя (5 май) от 19,00 часа българско време в залата на Лубе " Еуросуоле Форум ".

В началото на първия гейм домакините от Перуджа се възползваха от неточности на Цецо Соколов и бързо поведоха със 7:4. Преднината на първенците набъбна до 13:6 след две мощни блокади на сръбския център Марко Подрасчанин и офанзива на Вилфредо Леон. Разликата закупи стряскащи размери, откакто влезлия като запаса канадски национал Никола Хоуг записа ас, а Йоанди Леал прати топката в навън. В последна сметка Перуджа взе гейма с разгромното 25:13.

Във втората част Лубе започва по-добре, повеждайки с 6:3 след мощни изяви на Османи Хуанторена. Перуджа незабавно изравни при 6:6 с помощта на Марко Подрасчанин, а по-късно даже поведе с 10:7 след мощна офанзива на Филипо Ланца и ас на Лучано Де Чеко. Разликата продължи да се усилва до 7 точки, след което Хоуг още веднъж записа директна точка от начален удар за домакините, а Вилфредо Леон с лекост направи блок-аут за крайното 25:18.

Третия гейм още веднъж мина напълно под диктовката на Перуджа. Играчите на Лоренцо Бернарди взеха рано-рано преимущество от 10:7, което с течение на времето усилиха до 6 точки след неточности на Иржи Ковар и сполучливо отиграване на Филипо Ланца. Така " дяволската обсада " завоюва без казуса гейма с 25:18 след неточност от сервис на Драган Станкович, а с това и мача с 3:0.

Цецо Соколов игра цялостен мач за Лубе, само че не беше на познатото си равнище и приключи с едвам 5 точки (31% успеваемост в атака) . Османи Хуанторена беше най-резултатен за гостите със скромните 9 точки (1 ас, 40% успеваемост в офанзива и 36% положително посрещане).

За домакините от Перуджа кубинската звезда Вилфредо Леон заби 12 точки (2 блока, 67% успеваемост в офанзива и 38% положително посрещане) за успеха.

Въпреки това, за най-полезен състезател (MVP) на мача беше избран аржентинският разпределител Лучано Де Чеко, който имаше съществена заслуга за триумфа на " дяволската обсада " с отличните си отигравания и даже се регистрира с един ас за успеха.

СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 3:0 (25:13, 25:18, 25:18)
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 1, Александър Атанасийевич 8, Вилфредо Леон 12, Филипо Ланца 9, Фабио Ричи 4, Марко Подрасчанин 8 - Масимо Колачи-либеро (Алесандро Пичинели, Никола Хоуг 2, Джона Сейф)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО БЕРНАРДИ
ЛУБЕ: Бруно Резенде, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 5 , Османи Хуанторена 9, Йоанди Леал 3, Енрико Честер 1, Робертланди Симон 3 - Фабио Балазо-либеро (Иржи Ковар 3, Стийн Д'Хулст, Драган Станкович 2, Енрико Диамантини, Диего Кантагали, Андреа Маркизио-либеро)
Старши треньор: ФЕРДИНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ.