Волейболният национал Мартин Атанасов и неговият турски тим Зираатбанк загубиха

...

Мартин Атанасов и Зираатбанк загубиха първия полуфинал за Чалъндж къп

Волейболният национал Мартин Атанасов и неговият турски отбор Зираатбанк изгубиха първия полуфинал в третия по мощ евротурнир Чалъндж къп. Играчите на треньора Джампаоло Медей паднаха като посетители на чешкия Лви (Прага) с в първия мач от полуфинала посред им, игран довечера в " Арена Спарта Подвиний Млин ".

Реваншът сред двата отбора е идната сряда (3 март) от 17,00 часа българско време в Анкара. Зираатбанк се нуждае от триумф с 3:0 или 3:1 гейма, с цел да стигне най-малко до така наречен " златен " гейм, до момента в който тимът на Лви би трябвало да завоюват единствено два гейма, с цел да се класира на финала за Чалъндж къп.

Мартин Атанасов игра устойчиво цялостен мач за Зираатбанк и стана най-резултатен с 11 точки (1 блок, 48% успеваемост в офанзива и 18% положително посрещане) , с колкото приключи и Вуутер Тер Маат (1 блок и 40% успеваемост в атака).

За домакините от Лви словенският диагонал Матей Михайлович заби страхотните 22 точки (6 аса! и 70% успеваемост в атака) за успеха.

ЛВИ: Якуб Янух, Матей Михайлович 22, Люк Смит 7, Матей Патак 1, Петър Спулак 5, Александър Неделкович 8 - Матиас Йежек-либеро (Иван Плясетский 1, Иржи Томан)
Старши треньор: ТОМАШ ПОМЪР
ЗИРААТБАНК: Арслан Екши 3, Вуутер Тер Маат 11, МАРТИН АТАНАСОВ 11 , Маартен Ван Гардерен 2, Бедирхан Бюлбюл 3, Емин Гьок 5 - Беркай Байрактар-либеро (Иззет Аккюш, Джафер Къркът 2, Халил Юджел 5, Мухамет Ертугрул, Буракхан Тосун 4, Юсуф Екен Джан Айвазоолу-либеро)
Старши треньор: ДЖАМПАОЛО МЕДЕЙ.