Волейболният Хебър завоюва бронзовите медали от Държавното първенство за прекадети(състезатели,

...

Предкадети: Хебър пречупи Виктория в спор за бронза

Волейболният Хебър завоюва бронзовите медали от Държавното състезание за прекадети(състезатели, родени 2006/2007 година). Финалният шампионат се организира в зала „ Левски София “, при огромен интерес и пред цялостни трибуни.

В дребния край " тигърчетата " на треньора Стилиян Дончев победиха Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:16, 25:23, 25:22). Така волейболистите на Пазарджик взеха реванш от пловдивчани, откакто в груповата фаза изгубиха в първата среща с 2:3 гейма, само че по-късно спечелеха най-важния си мач в шампионата. С това отборът на Хебър приключи с бронзовите оценки в държавното състезание, Виктория Волей оформи финалната четворка.

В разногласието за купата волейболистите на Левски(София) надиграха ВА Стойчев-Казийски с 3:2 (25:20, 20:25, 25:14, 25:27, 15:10) и победиха с първото място.

Да следят финалните срещи при предладетите бяха пристигнали редица треньори, експерти, някогашни и сегашни национали и изтъкнати имена в българския волейбол. Сред тях бяха президентът на БФВ Любо Ганев, някогашният народен селекционер Пламен Константинов, Борислав Кьосев, достокоршият национал Теди Салпаров, както и съпрезидентът на ВК Левски София Владо Николов, които участваха и в награждаването на призьорите.

Източник: marica.bg