Волейболистките на Марица (Пловдив) ще са домакини на Казанлък Волей

...

Марица приема Казанлък Волей

Волейболистките на Марица (Пловдив) ще са домакини на Казанлък Волей (Казанлък) в изтеглена среща от 13-я кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът е на следващия ден, от 16:30 б.в. в зала Сила в Пловдив.

В първия мач сред двата тима през този сезон на 20 януари Казанлък Волей съумя да вземе гейм на маричанки, които победиха с 3:1 и записаха историческата си 100-а поредна победа в НВЛ. Казанлък Волей е и единственият тим през този сезон, който е печелил гейм против маричанки в България.

Във краткотрайното класиране в НВЛ Марица е на второто място с осем победи от осем мача и актив от 24 точки, само че и с четири мача по-малко. Казанлък е водач с осем победи и четири загуби и 25 точки.

В последните си мачове в шампионата Марица победи с 3:0 Перун (Варна) като посетител, а Казанлък Волей загуби вкъщи от ДКС (Варна) с 2:3.

Марица се класира за полуфиналите за Купа България след триумф с 3:0 против Перун (Варна).

Съдии на дуела ще са Стелиян Дончев и Асен Дончев.