Волейболистките на Марица (Пловдив) ще са домакини на Казанлък Волей

Волейболистките на Марица (Пловдив) ще са домакини на Казанлък Волей ...

Марица приема Казанлък Волей

Волейболистките на Марица (Пловдив) ще са домакини на Казанлък Волей (Казанлък) в изтеглена среща от 13-я кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът е утре, от 16:30 б.в. в зала Сила в Пловдив.

В първия мач между двата отбора през този сезон на 20 януари Казанлък Волей успя да вземе гейм на маричанки, които победиха с 3:1 и записаха историческата си 100-а поредна победа в НВЛ. Казанлък Волей е и единственият отбор през този сезон, който е печелил гейм срещу маричанки в България.

Във временното класиране в НВЛ Марица е на второто място с осем победи от осем мача и актив от 24 точки, но и с четири мача по-малко. Казанлък е лидер с осем победи и четири загуби и 25 точки.

В последните си мачове в първенството Марица победи с 3:0 Перун (Варна) като гост, а Казанлък Волей загуби у дома от ДКС (Варна) с 2:3.

Марица се класира за полуфиналите за Купа България след успех с 3:0 срещу Перун (Варна).

Съдии на двубоя ще са Стелиян Дончев и Асен Дончев.