Волейболистките на Локомотив 1929 (София) надиграха като домакини Перун (Варна)

...

Локомотив надви Перун

Волейболистките на Локомотив 1929 (София) надиграха като домакини Перун (Варна) с 3:1 (25:19, 25:14, 21:25, 25:17) в мач от 5-ия кръг на женското състезание „ Демакс лига “.
С това столичанки, водени от Страхил Балов, означиха първи триумф в шампионата и заемат шесто място във краткотрайното класиране с две загуби и 3 точки. Съставът на Перун означи четвърта загуба, само че извоюваният гейм, който е първи за отбора гейм му отрежда предпоследното седмо място в таблицата. Последен към този момент е отборът на ДКС Варна, който е с три загуби и няма извоюван гейм.

Домакините преобладаваха в първите две елементи, като затвориха втория гейм с огромна разлика. Това сякаш докара до разпределяне и спад в играта. Варненки се възползваха от обстановката, разиграха се и съумяха да вземат третата част. Пред угрозата мачът да отиде в тайбрек железничарките още веднъж стабилизираха играта си и завоюваха безапелационно четвъртата част, а с това записаха и чиста победа.