Волейболистите на Сливнишки герой продължават повече от успешното си представяне

...

Сливнишки герой и Мартин Стоев с 12-а победа в Западната група

Волейболистите на Сливнишки воин не престават повече от сполучливото си показване в Западната група на Висшата лига, откакто реализираха 12-и поредна победа. Воденият от Мартин Стоев отбор надигра изрично като хазаин Люлин с 3:0 (25:12, 25:15, 25:16) в среща от 12-и кръг.

Сливнишки воин се бетонира на лидерската позиция с 36 точки (12 успеха) , противникът е на осмата позиция с 3 точки (1 победа, 11 загуби) .

Домакините владееха напълно ситуацията на терена и закономерно записаха чист триумф.

Миньор (Перник) също се поздрави с безапелационен триумф, като победи като хазаин ВК Софийски университет с 3:0 (25:14, 25:20, 25:23).

Така волейболистите на Асен Асенов са на втората позиция и имат в актива си 27 точки (9 триумфа, 3 поражения) . СУ е със 17 точки (5 победи, 7 загуби) .

Гостите поведоха изначало, след което перничани поеха самодейността и не я изпуснаха до дъно. Втората част продължи идентично. В идващите минути играта бе много по-оспорвана, само че домакините победиха с триумфа.

Тригеймова победа записа и Град (Белоградчик) , който надигра вкъщи Люлин с 3:0 (25:21, 26:24, 27:25).

Град е четвърти в класирането с 15 точки (6 победи, 6 загуби) , столичният отбор е шести с 14 точки (4 триумфа, 8 поражения) .

В първата част волейболистите от Северозапада имаха цялостен превес. След това възходящата линия се резервира, играта продължи точка за точка, като на моменти люлинци даже поведоха. Състезателите на Красен Христов обаче измъкнаха успеха.

Двата тима размениха функциите си още един път, само че все пак Град се поздрави с крайния триумф.

Тимът на Етрополе пък се наложи като посетител над Звездец (Горна Малина) с 3:1(13:25, 25:21, 25:18, 25:18) в домашен дуел.

Етрополци се завърнаха на победния път след три следващи загуби в предходните кръгове.

Състезателите на Васил Василев са трети с 23 точки (8 триумфа, 4 поражения) , Звездец е седми с 9 точки (3 победи, 9 загуби) .

Волейболистите на Иван Генков поведоха елементарно в първия гейм, като резервираха и възходяща линия във втората част. Съперникът обаче съумя да ги пречупи и пое самодейността. Гостите не срещнаха повече проблеми и завоюваха нови три точки в актива си.