Волейболистите на Левски завърши каледнарната годината с категорична победа, след

...

Левски с лесна победа над Тетевен за завършек на 2017-а

Волейболистите на Левски приключи каледнарната годината с безапелационна победа, откакто биха Тетевен Волей с 3:0 (25:18, 25:17, 25:20) в мач от 13-ия кръг на Суперлигата на България, игран довечера в зала " Христо Ботев " в София.
 Левски - Тетевен @@@
Така " сините " ще зимуват на 6-то място със 7 победи, 6 загуби и 21 точки, с колкото е и 5-ия Хебър (Пазарджик), само че с по-добро геймово съответствие. Тетевен остава на дъното, на последното 12-то място с едвам 1 победа, 11 загуби и 3 точки. Следващия 14-и кръг е чак на 20 януари 2018-а (събота), когато Левски гостува на Добруджа 07 (Добрич), а тетевенци одобряват Марек Юнион Ивкони (Дупница).
Двата отбора стартираха равностойно и в трите гейма, само че по-късно момчетата на Владо Николов вземаха самодейността и оставяха Тетевен на разстояние. Лека конспирация се заформи към края на третия гейм, когато тетевенци се пробваха да се върнат в мача, само че напъните им не бяха задоволителни и " сините " завоюваха с 3:0.
Най-полезни за Левски бяха Смилен Мляков с 14 точки (2 блока, 2 аса и 45% успеваемост в атака) и Мартин Павлов (2 аса, 67% успеваемост в офанзива и 50% съвършено посрещане) за успеха. За отбора на Тетевен Илиян Иванов приключи с 15 точки.
ЛЕВСКИ - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:0 (25:18, 25:17, 25:20)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 2, Смилен Мляков 14, Мартин Павлов 12, Симеон Александров 4, Александър Кордев 10, Теодор Богданов 2 - Мартин Иванов-либеро (Валентин Благинов, Милослав Димов 6, Людмил Бенов, Иван Панков, Самуил Вълчинов 5, Цветан Бонев-либеро)
Старши-треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
ТЕТЕВЕН: Христо Петков, Илиян Иванов 15, Камен Каменов 8, Цветелин Цветанов 1, Кристиян Масларов 4, Георги Левенов 3 - Антон Василиев-либеро (Ангел Неев, Иван Костов 3, Данаил Бучков)
Старши-треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.

Статистика: Николай Димитров (скаутмен на Левски)

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ТЕТЕВЕН 3:0 - ТУК!!!