Волейболистите на Левски започнаха с победа участието си в третия

...

Волейболният "Левски" тръгна с победа в Европа

Волейболистите на " Левски " започнаха с победа присъединяване си в третия по мощ европейски шампионат " Чалъндж къп ". Сините се постановиха с 3:1 (22:25, 25:16, 25:20, 25:20) против " Щрасен " в Люксембург в първа среща от втория кръг на конкуренцията.

Воденият от Владимир Николов тим имаше усложнения единствено в първия гейм, в който загуби. След това българският състав направи поврат и е на крачка от превъзмогване на противника.

Опитният диагонал Смилен Мляков стана най-резултатен за сините с 20 точки, по 12 прибавиха Гордан Люцканов и Симеон Александров. За домакините най-вече точки направиха българинът Милан Миланов и Тим Левер - по 15. Другият българин в състава от Люксембург Любомир Миланов не се появи в игра.

В първия гейм " Левски " игра едва и " Щрасен " се възползва, като водеше безапелационно с 16:10 при второто спиране, след което поведе с 1:0. Сините подвигнаха доста успеваемостта си в нахлуване, поеха самодейността и справедливо направиха поврат до 3:1.

Реваншът е на 29 ноември от 19.00 часа в София.

В шампионата ще играе и " Монтана ", който се включва от идващия кръг.
Източник: dnevnik.bg