Волейболистите на Левски София записаха втора победа над шампиона Хебър

...

Левски с втора победа над шампиона след петгеймова драма

Волейболистите на Левски София записаха втора победа над първенеца Хебър през сезона. " Сините " завоюваха с 3:2 (19:25, 25:23, 16:25, 30:28, 15:13) след страховит поврат дербито на 13-ия кръг на шампионата, играно пред над 300 фенове в столицата.
Снимка: НВЛ
По този метод двата отбора се изравниха с по 10 победи и 3 загуби. " Тигрите ", обаче остават на втора място във краткотрайното класиране с 30 точки, до момента в който Левски е трети с 29. В идващия 14-и кръг " сините " играят със Славия, а Хебър приема коравия отбор на Дея спорт (Бургас).

Селекцията на Николай Желязков демонстрираха хъс, предпочитание и сърцата игра. Зрителите в зала " Левски София " станаха очевидци на страховит волейбол. Шампионите преобладаваха от началото на дуела, като поведоха безапелационно. Впоследствие те още веднъж бяха водещи, само че след 16:11 изпуснаха самодейността и домакините се възползваха от това и в основните моменти да извоюват триумфа. Пазарджиклии продължиха стимулирано в третата част и те излязоха още веднъж напред в резултата. В решителната четвърта част шансът бе на страната на момчетата на Николай Желязков, които имаха превес съвсем до края. Там играта се завърза и развоят бе неразбираем до самия й край, в който обаче причините на столичани надвиха.

Тайбрекът предложи доста драма, само че в последна сметка победният дух на домакините и колективът надвиха.

MVP стана либерото на Левски Владислав Иванов.

Най-резултатен бе Венислав Антов с 24 точки (2 аса, 2 блокади), 19 точки осъществя Александър Къндев (1 ас, 1 блокада). Светослав Гоцев добави 14 точки (1 ас, 6 блокади). За противника Джулио Саби бе над всички с 36 точки (2 блокади), Виктор Йосифов добави 16 точки (2 аса, 5 блокади), само че не бяха задоволителни за триумф. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg