Волейболистите на Хебър Пазарджик взеха дербито срещу Нефтохимик Бургас с

...

Хебър пречупи Нефтохимик в дербито на 9-ия кръг във волейболното първенство

Волейболистите на Хебър Пазарджик взеха дербито против Нефтохимик Бургас с 3:0 гейма (25:16, 25:21, 25:15) в един от най-интересните дуели от деветия кръг на Първата осмица в Суперлигата при мъжете.

С този триумф отборът на Атанас Петров резервира първата си позиция в шампионата след седем победи, две загуби и 21 точки. Съставът на Нефтохимик записва третото си проваляне, като с пет победи и 13 точки краткотрайно резервира втора позиция, само че преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Дербито беше предстоящо с голям забавен, само че завърши в границите на 75 минути и в единствено 3 гейма.

Хебър доминираше във всички детайли в този мач. Брадли Гънтър игра чудесно, а Теодор Тодоров беше страховит в центъра. Силното оръжие на Хебър – страхотният сервис потегли доста добре в мача, като домакините затрудниха оптимално посрещането на съперника. Блокадата работеше безотказно, като пазарджиклии демонстрираха отлични изяви на този детайл и приключиха мача с 14 точкови блокади.

Така конспирация нямаше, пазарджиклии постановиха тотално волята си в мача и завоюваха и трите гейма изрично и със сериозна точкова разлика.

Реализатор за успеха на Хебър стана Брадли Гънтър с 19 точки (2 аса, 2 блокади, 71 %в атака). МVP на мача Теодор Тодоров приключи с 9 точки (5 блока), с същия актив от 9 точки завършиха и Тодор Алексиев и Николай Къртев. За Нефтохимик най-резултатен бе Мирослав Градинаров с 11 точки (1 блок).
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `